Najczęściej popełniane błędy przy sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż domu w czasach kryzysu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo proces sprzedaży domu trwa średnio 10,6 miesiąca. Proces przeniesienia własności nieruchomości jest powolny i żmudny i może być spowolniony przez każde małe niedopatrzenie.

1. Czekanie na wiele ofert, które się pojawią

Wielu właścicieli nieruchomości myśli, że dostaną zalew telefonów od osób zainteresowanych ich mieszkaniem i dlatego odrzucają pierwsze oferty, które otrzymują myśląc, że nadejdą lepsze. Myślenie te jest, ponieważ istnieje ryzyko utraty dobrej oferty z powodu chciwości. Doświadczenie mówi, że pierwsi, którzy się kontaktują są zazwyczaj najbardziej zainteresowani, więc należy nadać im odpowiednią uwagę i spróbować dojść z nimi do porozumienia.

2. Wystawianie zbyt wysokiej ceny

W dzisiejszych czasach przyszli nabywcy nieruchomości posiadają wiele informacji na temat rynku nieruchomości. Za pośrednictwem stron stron internetowych mogą oni uzyskać dostęp do szerokiej oferty mieszkań dostępnych w naszym kraju i zbadać koszty mieszkania według obszarów lub lokalizacji. Dlatego trzeba być realistą i dostosować cenę do rzeczywistej wartości nieruchomości. Jednym z błędów przy sprzedaży mieszkania jest zawyżanie cen, a to nie posłuży do niczego więcej niż do odstraszenia osób, które przy innej kwocie mogłyby być potencjalnymi nabywcami.

3. Nie reklamowanie nieruchomości.

Wracając ponownie do internetu, świat online stał się doskonałą wizytówką mieszkań na sprzedaż. Jeśli chcesz sprzedać dom, wskazane jest, aby reklamować go na różnych wiodących witryn nieruchomości. Dobrym pomysłem jest również wywieszenie typowego znaku „Na sprzedaż” lub umieszczenie specyfikacji technicznej nieruchomości w oknie swojej agencji.

4. Naprawa uszkodzeń lub usterek

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż zaleca się wykonanie drobnych prac konserwacyjnych, aby sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu. Szczegóły takie jak zacięta okiennica, okno, które zamyka się źle lub kapiący kran to te, które odstraszają potencjalnych klientów lub co gorsza, dają im zachętę do negocjowania w dół ceny domu. Naprawa tego typu uszkodzeń nie wymaga dużych nakładów finansowych, a pozwoli ci zdobyć punkty, jeśli chodzi o upłynnienie nieruchomości.

5. Brak przejrzystości

Przede wszystkim należy założyć, że nieruchomość jest tym, czym jest i być realistą i konsekwentnym w tym zakresie. Przez to rozumiemy, że trzeba być prawdomówny w reklamach nieruchomości i nie kłamać, bo kiedy klienci odwiedzają dom zweryfikują wszystko i stracą zainteresowanie. To samo dotyczy celowego zatajania informacji. Jeśli zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie, im więcej zdjęć, filmów i dokumentacji udostępnisz użytkownikom, tym lepiej. Reklamy bez zdjęć lub z ubogą informacją są tymi, które mają mniej odwiedzin.