Jak nie stracić głowy podczas przeprowadzki?

Podekscytowanie, które ogarnia cię, gdy masz zamiar przenieść się do nowego domu może skończyć się w ciągu zaledwie kilku sekund, gdy rozpoczyna się proces, którego wszyscy najbardziej nienawidzą: przeprowadzka. Rzucenie domu na plecy i przeniesienie wszystkich przedmiotów i wspomnień rodzinnych za jednym zamachem, gdziekolwiek by to nie było, może być prawdziwym bólem głowy. Aby uniknąć wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń, proponujemy szereg wskazówek, które pomogą ci w przeprowadzce.

1. Zaplanuj przeprowadzkę. W celu uniknięcia stresu jaki może wywołać przeprowadzka, należy rozłożyć ten proces w czasie. Dokonywanie wszystkich przygotowań miesiące wcześniej zajmie tylko kilka godzin a zaoszczędzi ci wiele pracy podczas przeprowadzki.

2. Sporządzić inwentaryzację. Sprzęt AGD, meble, ubrania, kosztowności… Świadomość tego, co chcemy przenieść do nowego domu jest kluczowa, gdy rozważamy ile czasu i wysiłku będziemy musieli poświęcić na przeprowadzkę. Pomoże nam to również w podjęciu decyzji, jaki rodzaj transportu powinniśmy wybrać podczas przeprowadzki.

3. Pakuj przedmioty według częstotliwości ich używania. Jestem pewna, że masz w domu przedmioty, których nie używasz od lat i pewnie nawet nie pamiętasz, że je miałeś. Aby przeprowadzka nie stała się niekończącym się procesem, możesz zacząć pakować tego typu przedmioty, jak również te, które są bardziej delikatne. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

4. Unikaj pudełek wielokrotnego użytku. Używanie kartonów z odzysku do pakowania naszych rzeczy może być niemiłą niespodzianką, zwłaszcza jeśli je przepełnimy. Aby uniknąć uszkodzenia przedmiotów podczas przeprowadzki, musimy zadbać o to, aby wszystkie otrzymane przez nas kartony były w idealnym stanie do transportu. Ponadto, w przypadku delikatnych lub bardzo emocjonalnych przedmiotów, zaleca się stosowanie folii plastikowej i bąbelkowej, aby uniknąć otarć lub pęknięć.