6 najdroższych miejsc na świecie do kupienia domu

To, gdzie zdecydujesz się mieszkać, może mieć znaczący wpływ na cenę, jaką zapłacisz za nieruchomość. Wynika to często z popytu na nieruchomości w danym obszarze oraz dostępnych udogodnień, szkół, możliwości pracy i spędzania wolnego czasu. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na cenę mieszkania to połączenia komunikacyjne, kwestie środowiskowe na danym obszarze, przyszłe plany rozwoju i wskaźniki przestępczości. Nieruchomości w miastach są zwykle droższe w przeliczeniu na metr kwadratowy niż te na obszarach wiejskich. Są jednak miasta, w których życie jest droższe niż w innych. Istnieją różne sposoby obliczania, jak drogie jest mieszkanie w danym miejscu. Podczas gdy niektórzy obliczają to za pomocą stosunku zarobków w porównaniu do ceny nieruchomości, ta lista opiera się na cenie nieruchomości za metr kwadratowy. Oto 6 najdroższych miejsc na świecie do kupienia domu.

1. Monako/ najdroższe nieruchomości za metr kwadratowy na świecie

Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Monako to aż 60 114 dolarów. To sprawia, że jest znacznie drożej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Wielu z najbogatszych ludzi na świecie posiada nieruchomości w Monako, zarówno jako główne miejsce zamieszkania, jak i drugi dom.

2. Londyn, Wielka Brytania

Londyn, jako stolica Anglii, jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Znajduje się tu wiele czołowych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii, i wielu dużych firm ma tu swoje siedziby. To tylko dwa z czynników, które przyciągają ludzi do miasta i powodują wzrost cen. Cena za metr kwadratowy nieruchomości w Londynie wynosi około 34 531 dolarów. Co ciekawe, pomimo tego, że popyt na nieruchomości w Londynie jest tak duży, istnieje duża liczba domów i mieszkań, które przez większą część roku stoją puste. Dzieje się tak dlatego, że bogaci i sławni lubią mieć bazę w stolicy, ale nie wykorzystują jej jako pełnoprawnego miejsca zamieszkania.

3. Hongkong

Niska podaż i wysoki popyt, ekonomia przyjazna podatkom, zagospodarowanie terenu i deweloperzy z kontynentu to czynniki wpływające na wysoki koszt nieruchomości w Hongkongu. Ceny nieruchomości na wyspie Hongkong kosztują obecnie szacunkowo 25 551 dolarów. Mieszkanie o powierzchni 120 metrów kwadratowych wynajęłoby się za ponad 7 tys. dolarów miesięcznie.

4. Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Koszt zakupu nieruchomości w Nowym Jorku oznacza, że posiadanie własnego lokum jest czymś, o czym wiele osób mieszkających w tym mieście może tylko pomarzyć. Nowy Jork to miasto ze wspaniałą atmosferą, doskonałymi dzielnicami handlowymi, wysokim wskaźnikiem zatrudnienia i mnóstwem możliwości spędzania wolnego czasu. Te elementy w połączeniu sprawiają, że jest to pożądane miejsce do życia. Ponieważ popyt jest duży, nieruchomości są towarem deficytowym. To spowodowało, że ceny nieruchomości w Nowym Jorku osiągnęły wysoki poziom 17 191 dolarów za metr kwadratowy. Podobnie jak w Londynie, wiele nieruchomości stoi pustych przez większą część roku, ponieważ osoby zamożne chcą mieć bazę w mieście, ale wolą mieszkać w pełnym wymiarze czasu gdzie indziej.

5. Tokio, Japonia

Możesz spodziewać się, że chcąc kupić nieruchomość w stolicy Japonii, zapłacisz około 16 322 dolarów za metr kwadratowy. Jednym z najprostszych wyjaśnień wysokich kosztów życia w Tokio jest po prostu to, że mają ograniczony teren i miasto jest bardzo zatłoczone. W grę wchodzi jednak wiele innych czynników. Istnieje pewien „snobistyczny” element chęci mieszkania w stolicy nad innymi rejonami kraju.

6. Moskwa, Rosja

Inflacja w Rosji miała znaczący wpływ na ceny mieszkań i spowodowała ich znaczny wzrost, choć obecnie wykazują one tendencję spadkową. Nie oznacza to, że stało się ono przystępnym miejscem do życia, ponieważ nadal plasuje się na szóstej pozycji wśród najdroższych miejsc na świecie do życia. Cena za metr kwadratowy nieruchomości w Moskwie wynosi około 16 021 dolarów. Po Moskwie, Petersburg jest najdroższym miastem do życia w Rosji. Kontynuuj czytanie i poznaj 3 najdroższe domy na świecie: https://www.bogacze.pl/bogactwo-w-luksusowym-wydaniu-3-najdrozsze-domy-na-swiecie