Najlepsza pora roku na zakup nieruchomości

„Rynek nieruchomości jest aktywny 365 dni w roku i 24 godziny każdego z tych dni. Mimo to, prawdą jest, że są okresy w roku w których liczba sprzedaży jest większa niż w innych. Czy wiesz, co to są za okresy i dlaczego? Jesień jest najlepszym czasem na zakup nieruchomości, ponieważ zbiega się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego po wakacjach, a także jest to czas zmian dla wielu ludzi, co może obejmować zmianę dzielnicy lub miasta. Istnieją jednak inne daty, które również mogą być korzystne.

Poniżej wskazujemy, który miesiąc jest najlepszy na zakup domu, analizując każdą z pór roku:

Wiosna

Jeśli myślimy o najlepszym czasie na zakup domu, wiosna jest najbardziej odpowiednia dla wielu, zwłaszcza jeśli jest to drugi dom. Z umysłem ustawionym na sezon letni, wiele osób uważa, że jeśli kupią dom między kwietniem a majem, uzyskają lepszą wydajność, ponieważ będą mieli go gotowego na lato.

Wynajem domów i apartamentów

Jednak rzeczywistość nieruchomości mówi, że jest to czas w roku, kiedy jest więcej konkurencji, a zatem najgorszy czas na zakup domu. Większa podaż nieruchomości oznacza wzrost cen sprzedaży, większe trudności w znalezieniu nieruchomości w dobrym stanie i więcej przeszkód ze strony banków w dostępie do niezbędnego finansowania.

Lato

Zdecydowanie najgorszy sezon na zakup nieruchomości. W okresie letnim ceny są bardzo wysokie, ponieważ każdy szuka domu lub mieszkania na wakacje. Dla właścicieli, którzy chcą sprzedać nie jest to również dobry czas, ponieważ konkurencja jest ostra, a ceny gwałtownie rosną. O ile nie masz naprawdę spektakularnej nieruchomości, trudno jest wyróżnić się na rynku, gdzie podaż jest nieskończona.

Ponadto, w lecie występuje ciekawa sprzeczność, ponieważ jest to czas, kiedy osoby najbardziej rozważają zakup domu, ale tak naprawdę jest to czas, kiedy mają najmniej pieniędzy, ponieważ wakacje letnie pochłaniają większość budżetu i jest to coś, z czego niewiele osób jest skłonnych zrezygnować.

Jesień

Wrzesień, październik i listopad to idealne miesiące na zakup nieruchomości, nie tylko domów, ale również lokali użytkowych, biur, garaży itp.

W tych miesiącach znika letnia gorączka, która dotyka wiele osób mających złudzenia co do zakupu domu wakacyjnego, a pojawiają się prawdziwi inwestorzy: ci, którzy szukają domu od dawna i dobrze wiedzą, że sezon jesienny jest idealny. Konkurencja maleje, ceny są niższe, a kupujący są bardziej zainteresowani. Ponadto, w tych miesiącach dostęp do kredytów jest lepszy, ponieważ banki konkurują ze sobą, aby zaoferować swoim klientom dobre oferty.

Zima

Chociaż nie jest to zły czas na zakup, prawda jest taka, że na końcu roku zasoby domów są niższe, a te, które są dostępne są zazwyczaj tymi, które nie zostały sprzedane w ciągu roku. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony:

Pozytywną stroną jest to, że właściciele są bardziej skłonni do dostosowania ceny, ponieważ są oni w pośpiechu, aby sprzedać, więc można negocjować cenę i uzyskać dobrą ofertę.

Negatywną stroną jest to, że jeśli są to domy, które nie zostały sprzedane przez cały rok, to jest to z jakiegoś powodu. Konieczne będzie przeprowadzenie bardzo wyczerpujących poszukiwań, aby znaleźć odpowiednią nieruchomość w dobrym stanie i wartą zakupu.”